Jak najlepiej wykorzystać korepetycje?

Jak radzic sobie ze stresem przed maturą
1 lipca 2020
Pokaż wszystkie

Jak najlepiej wykorzystać korepetycje?

Po pierwsze korepetycje najlepiej jest wykorzystać do zrozumienia wszystkich zagadnień. Dokładne wytłumaczenie i rozwianie wszelkich wątpliwości ucznia to podstawa. Do tego nie potrzeba wcześniejszego przygotowania się. Wystarczy słuchać, zadawać pytania i rozwiązywać zaproponowane przykłady.

Po drugie korepetycje warto wykorzystać do rozwiązywania problemów, które pojawiają się podczas samodzielnej nauki. Ideałem jest sytuacja, gdy uczeń przychodzi na korepetycje z pokaźną listą problemów i wątpliwości, które pojawiły się w czasie samodzielnego czytania źródeł lub rozwiązywania zadań. Zdarzają się uczniowie pracujący tak intensywnie samemu, że cały czas korepetycji zostaje przeznaczony na odpowiedzi na pytania powstałe podczas samodzielnej nauki. To bardzo korzystna sytuacja. Gdy w głowie ucznia pojawiają się znaki zapytania, a potem otrzymuje on od korepetytora odpowiedzi, wiedza zakorzenia się lepiej niż gdy tylko słucha się wykładu.

Po trzecie korepetycje pomagają zmotywować się do systematycznej nauki. Uczeń wie, czym zająć się pomiędzy lekcjami i wie, że gdy utknie z czymś podczas nauki, otrzyma profesjonalną pomoc i łatwo będzie mógł ruszyć dalej.

Zapraszam na korepetycje z chemii i zachęcam do najlepszego ich wykorzystania!

Michał Kulik
tel. 502 939 776

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Call Now Button